24.RIJEKA KUP

PETAR JEDNAR ZLATNI NA 24. RIJEKA KUPU

U nedjelju je u sportskoj dvorani Kostrena održan tradicionalni Rijeka kup u organizaciji karate kluba Ri Croatija.Turnir je samoborskim karatašima poslužio kao jedan od pripremnih turnira za predstojeće Prvenstvo Hrvatske za kadete i juniore koje se održava početkom prosinca.U konkurenciji 375 sportaša iz 4 države Samoborci su pokazali zadovoljavajući stupanj sportske forme.
Najuspješniji je bio Petar Jednar koji je u kategoriji kadeta -57 kg u finalu pobjedio klupskog kolegu Domagoja Žaju.
Jurica Runtas osvojio je dva odličja srebrnog sjaja u kategorijama ml. kadeta +57kg i kadeta -63kg.
U kategoriji kadetkinja  do 54kg srebro je osvojila i Magdalena Šuflaj.
U juniorskoj konkurenciji radila se samo Otvorena kategorija i tu su Ian Baždar i Leonard Šogorić osvojili brončana odličja.
Ostalo je još nekoliko turnira i dosta vremena da se forma podigne pa da se i na Prvenstvu Hrvatske samoborski karatisti upuste u borbu za najviše plasmane.