65172150_2406706116318199_4442647663413821440_n

POTVRĐENA ODLIČNA FORMA U SALZBURGU; Dino srebrni, Dario i Jakov brončani

65172150_2406706116318199_4442647663413821440_n

U Salzburgu je u subotu 22.lipnja održan izuzetno kvalitetan “Austrian junior open “, turnir koji je okupio 1067 karateka iz 19 država. Mnogima je turnir poslužio kao jedan od kvalifikacijskih za prvenstvo svijeta ( Santiago De Chile,Čile; listopad 2019), a neke od zemalja su nastupile s nacionalnim selekcijama.
Kada sportaš u takvoj konkurenciji osvoji medalja, onda sa sigurnošću može reći da posjeduje veliku međunarodnu kvalitetu. Ovog puta je to uspjelo trojici karateka Karate kluba Samobor koji su se okitili odličjem u Salzburgu.
U konkurenciji kadeta do 70 kg superiorno je finale osigurao Dino Šimunec pobjedama protiv odličnih reprezentativaca Slovačke, Švicarske i Italije. U finalu protiv predstavnika Nizozemske nakon neodlučenog ishoda u regularnom dijelu borbe suci sudačkim preglasavanjem (3:2) daju pobjedu Nizozemcu iako je bio dojam da će Dino odneti pobjedu.

Kadet Dario Szel u konkurenciji do 63 kg je nakon poraza u prvom kolu od njemačkog reprezentativca sudačkim preglasavanjem odličnim borbama u repasažu osigurao brončano odličje. Dario je u te tri pobjedničke borbe pokazao odlične borbe i rast forme.

Treću medalju za KK Samobor osigurao je junior Jakov Fember (do 61 kg) koji je također pobijedio tri borbe dok je u jednoj , protiv domaćina morao priznati poraz.Ovo je Jakovu bio do sada najbolji turnir karijere i s punim optimizmom može očekivati nastavak sportske karijere.

Do boljeg plasmana nisu ovog puta uspjeli doći juniorke Magdalena Šuflaj, Paula Šogorić te kadet Ivan Terihaj, ali i oni mogu biti itekako zadovoljni svojim natupom u Salburgu.

U svakom slučaju ovaj nastup Samoborki i Samoboraca na Austrian junior openu je pokazao da se sa Youth league-Umag 2019 (05.-07.07.) mogu očekivati dobri rezultati. U Umagu je prijavljeno 2686 natjecatelja iz 73 države svijeta.

64681346_2406706216318189_8610697778168856576_n 65089370_2406706156318195_6774134676811415552_n

64322325_2402656573389820_5552979254406283264_n

KARATE KLUB SAMOBOR NAJUSPJEŠNIJI NA PRVENSTVU ZAGREBAČKE ŽUPANIJE; Osvojeno 25 zlata, 14 srebra, 10 bronci

64575737_2402656623389815_2242184090579107840_n 64322325_2402656573389820_5552979254406283264_n

Karate savez Zagrebačke županije i Karate klub Jastreb iz Jaske su u nedjelju, 16. lipnja organizirali Županijsko prvenstvo u karateu za uzrast od 7 do 18 godina starosti.
Natjecanje se održalo u sportskoj dvorani srednje škole, a okupilo se 203 mladih sportašica i sportaša koji su bili podijeljeni u šest uzrasnih kategorija: cicibani i cicibanke (6-8 godina), mlađi učenici i učenice (8-9 godina), učenici i učenice (10-11 godina), mlađi kadeti i kadetkinje (12-13 godina), kadeti i kadetkinje (14-16 godina), juniori i juniorke (16-18 godina).
I ove godine su najuspješniji na županijskom prvenstvu bili mladi Karate kluba Samobor s osvojenih ukupno 49 medalja (25 zlatnih, 14 srebrnih i 10 brončanih) čime su pokazali širinu kvalitete, kako u katama tako i borbama.
Iako se radi o nižoj razini natjecanja, ono je pokazalo vrlo visoku kvalitetu karate sporta u Zagrebačkoj županiji pa je tako postalo uobičajeno da klubovi iz ove županije visoko kotiraju u hrvatskom karate sportu te participiraju u razdiobi najviših plasmana na svim razinama natjecanja, čak i na europskoj i svjetskoj.

64384602_2402656660056478_6347430504882503680_n

Najuspješniji na županijskom prvenstvu iz redova mladih Karate kluba Samobor bili su Andrija Vuksanović i Iskra Majsec u katama te Dino Šimunec u borbama koji su osvojili po dva zlatna odličja.
ZLATNE MEDALJE :
Andrija Vuksanović 2 x, Jakov Udovčić, Luka Lučić, Mihael Križetić, Roko Vuksanović, Borna Šunjić, Vid Kralj Radulović, Patrik Jednar,Dino Šimunec x 2, Jakov Fember, Nina Šunjić , Iskra Majsec x2, Ana Terihaj, Magdalena Šuflaj, Paula Šogorić, Emma Fresl, Melani Đukić, Nika Jelen, kata ekipa učenice,ml.kadeti i ml.kadetkinje

SREBRNE MEDALJE :
Fran Jaklenec, Ivan Terihaj x 2, Patrik Jednar, Karla Mandić, Nikol Severec, Ana Terihaj, Magdalena Bašić, Simona Szel 2x, Kata ekipa učenici,učenice,ml.kadetkinje2, ml.učenice

BRONČANE MEDALJE:
Patrik Peld, Antonijo Bašić, Roko Cirnski, Dario Szel 2x, Mislav Blažeković, Vid Kralj Radulović, Nikol Severec, Melan Đukić, Albena Čička

64525544_2402657936723017_4284292287929778176_n65183122_2402657273389750_3405871265720827904_n

62031826_2388779088110902_6572221645681852416_n

USPJEŠAN NASTUP MLADIH SAMOBORKI I SAMOBORACA U SISKU

Cirnski

01.06.2019. Sisak

Karate klub Sisak je bio 01.06. u sportskoj dvorani Brezovica organizator 28. po redu Sisak cupa koji je okupio 304 sportašica i sportaša iz 37 klubova Hrvatske, Slovenije, BiH i Slovačke. Boje Karate klub Samobor je predstavljalo devetero mladih nada od kojih se šestero njih vratilo u Samobor sa medaljama oko vrata.

Najuspješniji je bio aktualni viceprvak države Roko Cirnski ( mlađi kadeti do 41 kg) koji je u Sisku bio najdominantniji i osvojio prvo mjesto.
Srebrom se okitila sve bolja i bolja Nikol Severec (mlađe kadetkinje do 55 kg) kao i talentirani Jakov Udovčić (mlađi učenici do 34 kg).

Severec Udovčić


Za bronce su se u Sisku izborili Antonijo Bašić (učenici do 34 kg) koji je debitirao u borbama, Borna Šunjić (mlađi kadeti do 45 kg) te Ana Terihaj (mlađe kadetkinje do 55 kg).
Ovog puta nije bilo dovoljno sreće za Miu Fauković,Mihaela Križetića i Luku Kosa koji su ostali bez odličja.


Do kraja sezone je za karateke Karate kluba Samobora preostalo još Prvenstvo Zagrebačke županije (16.06.), Austrija junior open (22.06.) , a zatim će jedan dio natjecatelja kluba sudjelovati u Umagu na kampu Svjetske karate federacije gdje će boraviti sedam dana (01. do 08.07.) i trenirati sa kolegicama i kolegama iz oko 90 država svijeta.

Bašić Šunjić

MAJSEC ISKRA

PRVENSTVO HRVATSKE U KATAMA ZA MLAĐE UZRATE – ISKRI MAJSEC NASLOV DRŽAVNE PRVAKINJE

MAJSEC ISKRA

Osijek, 25.05.2019.

U tehničkoj organizaciji Osječkog karate saveza u višnjevačkoj školskoj sportskoj dvorani održano je 25. svibnja Prvenstvo Hrvatske u katama za mlađe uzrasne kategorije (cicibani, mlađi učenici, učenici i mlađi kadeti).

U konkurenciji  46 klubova iz cijele Hrvatske Karate klub Samobor zauzeo je visoko drugo mjesto po uspješnosti s osvojene dvije zlatne , dvije srebrne i dvije brončane medalje.

Najuspješnija u Osijeku bila je mlađa kadetkinja Iskra Majsec koja se s pet pobjeda osvojila naslov državne prvakinje. Tako je Iskra u 2019.godini za jednu stepenicu popravila svoj prošlogodišnji rezultat kada je bila viceprvakinja države.

ekipa mlađih učenica, a

Sjajne su bile i mlađe učenice (Melani Đukić, Nina Šunjić, Magdalena Bašić) koje su u ekipnim nastupima bile najuvjerljivije i zasluženo postale prvakinje Hrvatske.

EKIPA UČENIKA EKIPA ML.KADETA

Srebrom su se okitili kata ekipe mlađih kadeta (Roko Čuljak, Roko Vuksanović, Luka Lučić) i ekipe  učenika (Fran Jaklenec, Patrik Peld, Antonijo Bašić).

NINA ŠUNJIĆ

Brončano odličje su u Samobor ponjeli i Nina Šunjić ( mlađa učenica) i Luka Lučić (učenik) koji su ovim rezultatom u žestokoj konkurenciji pokazali zavidnu kvalitetu.

LUKA LUČIĆ

Potrebno je spomenuti i četiri petih mjesta koji su s malo sportske sreće mogla biti brončane medalje: učenice ekipno (Nina Šunjić, Tia Blažević, Karla Mandić), Tia Blažević (učenice), Antonijo Bašić (učenici), mlađe kadetkinje ekipno (Iskra Majsec, Karla Mandić, Marija Čuljak). Magdalena Bašić(ml.učenice) i Roko Vuksanović (ml.kadeti) osvojili su solidno 7.mjesto.

60723547_2376886509300160_5903531169391050752_n

PODRAVINA OPEN 2019 – KARATE KLUB SAMOBOR PONOVNO NA VRHU

60411635_2376887265966751_6937395746761080832_n

Tjedan dana nakon dominacije na memorijalnom turniru u Zagrebu Karate Klub Samobor nastupio je 18.svibnja na 10.po redu tradicionalnom turniru u Đurđevcu, Podravina open 2019.
Na turniru je nastupilo 321 karateka iz 29 klubova Hrvatske, BiH i Mađarske, a u konačnom poredku Samoborke i Samoborci su zauzeli visoko drugo mjesto u poretku uspješnosti osvojivši 8 zlatnih, 4 srebrne i 5 brončanih medalja.
Nešto više bodova pripalo je domaćinima koji su nastupili u puno brojnijem izdanju od KK Samobor koji je nastupio sa 7 natjecatelja u katama i 4 u borbama.

Najuspješniji je kao i proteklog vikenda bio Dino Šimunec koji je slavio i u kadetskoj (do 70 kg) i u juniorskoj (do 68 kg) konkurenciji. I svi ostali su imali odličan nastup te su na najbolji način branili boje Samobora prezentiravši zavidnu kvalitetu karatea.

Zlatne medalje:
NINA ŠUNJIĆ – ml.učenice,kate
EMMA FRESL – cicibanke, kate
NIKA JELEN – juniorke, kate
DARIO SZEL – kadeti do 63 kg
DINO ŠIMUNEC – kadeti do 70 kg i juniori do 68 kg
JAKOV FEMBER – juniori do 55 kg
EKIPA KATE- UČENICE (Đukić, Šunjić,Bašić)

Srebrne medalje:
MELANI ĐUKIĆ – ml.učenice
EMMA FRESL – ml.učenice, kate B kategorija
ANTONIJO BAŠIĆ – ml.učenici, kate B kategorija
IVAN TERIHAJ – kadeti do 70 kg

Brončane medalje:
ISKRA MAJSEC – ml.kadetkinje i kadetkinje,kate
NINA ŠUNJIĆ – učenice, kate
IVAN TERIHAJ – juniori do 68 kg
DARIO SZEL– juniori do 68 kg

60406633_2376888942633250_7648812897014906880_n

60337297_2370493436606134_5601930959478849536_n

KARATE KLUB SAMOBOR NAJUSPJEŠNIJI NA MEMORIJALNOM TURNIRU

60299554_2370490986606379_4418801407985975296_n 60346427_2370490193273125_6599847579704360960_n

Nini i Dini dva zlata

U subotu 11. svibnja u sportskoj dvorani Pešćenica održan je 20. po redu Memorijalni karate kup Zagreb organiziran u čast poginulim bojovnicima Domovinskog rata Grada Zagreba. Za odličnu organizaciju i ove godine se potrudio domaćin Karate klub Stijena te je ukupni dojam sudionika natjecanja bio vrlo pozitivan.
Na natjecanju koje je okupilo 459 sportaša iz 46 klubova Hrvatske  nastupili  su i karateke Karate kluba Samobor sa 29 sudionika.

Samoborke i Samoborci su nastupili u kategoriji kata i borbi te su osvojili ukupno 24 medalja (8 zlatnih, 9 srebrnih i 7 brončanih) čime su na ljestvici uspješnosti zauzeli prvo mjesto.

Ovog puta su najuspješniji u redovima KK Samobor bili Nina Šunjić koja se pozlatila u konkurenciji kata kod ml.učenica i učenica te borac Dino Šimunec koji je bio najbolji u kadetima (do 70 kg) i u juniorima (do 68 kg).

U svakom pogledu ovo je bio još jedan u nizu uspješnih vikenda za Karate klub Samobor.

Zlatne medalje:

NINA ŠUNJIĆ – ml.učenice i učenice, kate

ISKRA MAJSEC – ml.kadetkinje, kate

MARIJA ČULJAK – ml.kadetkinje B, kate

DARIO SZEL – kadeti do 63 kg

DINO ŠIMUNEC – kadeti do 70 kg i juniori do 68 kg

JAKOV FEMBER – juniori do 55 kg

 

Srebrne medalje:

ANDRIJA VUKSANOVIĆ – ml.učenici, kate

MELANI ĐUKIĆ – ml.učenice, kate

SIMONA SZEL – ml.kadetkinje B, kate

NIKA ČABAJ – ml.učenice do 36 kg

JAKOV UDOVČIČ – ml.učenici do 34 kg

ROKO CIRNSKI – ml.kadeti do 41 kg

BORNA ŠUNJIĆ – ml.kadeti do 45 kg

ANA TERIHAJ – ml.kadetkinje do 50 kg

IVAN TERIHAJ – kadeti do 70 kg

 

Brončane medalje:

EMMA FRESL – cicibanke, kate

ROKO ČULJAK – ml.kadeti B, kate

ISKRA MAJSEC – kadetkinje, kate

NIKA JELEN – juniorke, kate

MIA FAUKOVIĆ – ml.kadetkinje do 40 kg

VID KRALJ RADULOVIĆ- ml.kadeti preko 57 kg

IVAN TERIHAJ – juniori do 68 kg

60337297_2370493436606134_5601930959478849536_n

60055872_2365710290417782_8519286571868880896_n

JAKOV FEMBER SREBRNI U SRBIJI

Fember

Srbija-Raška; 04.05. 2019.

Juniorska muška karate nacionalna reprezentacija u borbama nastupila je u subotu 04.svibnja u Srbiji na međunarodnom turniru „Trofej Raška 2019“.

U sastavu reprezentacije nastupio je i član Karate kluba Samobor Jakov Fember koji je osvojio 2.mjesto u kategoriji juniora do 55 kg.

Jakov je nastupio i u ekipnoj konkurenciji u kojoj je junirska reprezenatacija osvojila srebrno odličje, izgubivši finalni meč od domaćina Srbije.

60055872_2365710290417782_8519286571868880896_n

Iskra Majsec

ISKRA I ANTONIJO ZLATNI U SISKU

Iskra Majsec Antonijo Bašić, Patrik Peld

27.04.2019., Sisak

Ove je subote u organizaciji Karate kluba Tigar održan 8. Memorijalni turnir „Igor Malek“. Na natjecanju je sudjelovalo 420 natjecatelja iz 36 klubova Hrvatske i Slovenije. Kataši karate kluba Samobor osvojili su ukupno 8 medalja – 2 zlata, 1 srebro i 5 bronci.

Najuspješnija je u subotu bila naša ISKRA MAJSEC koja je superiorno osvojila zlatno odličje u kategoriji kadetkinja. Iskra je također nastupala i u kategoriji mlađih kadetkinja u kojoj se unatoč sjajnim nastupima ovoga puta morala zadovoljiti srebrnom medaljom.

Zahvaljujući veoma dobrim nastupima, zlatnom se medaljom okitio i ANTONIJO BAŠIĆ u neslužbenoj kategoriji učenika.

Srebrno je odličje osvojio sve bolji ROKO VUKSANOVIĆ u kategoriji učenika.

Odličnim nastupima brončane su medalje osvojili:
EMMA FRESL – cicibanke

MELANI ĐUKIĆ  – mlađe učenice

PATRIK PELD – učenici B

ROKO VUKSANOVIĆ – učenici

LUKA LUČIĆ – mlađi kadeti

Roko Vuksanović Emma Fresl

Melani Đukić Luka Lučić

Grupna - Split

KUP JADRANA 2019.

Grupna - Split

30.03.2019. Split

U nedjelju je u Splitu održan Kup Jadrana 2019. Natjecanje je okupilo 507 natjecatelja iz 42 kluba i 3 zemlje. Borci karate kluba Samobor osvojili su 5 medalja – 1 zlato, 4 bronce.

Zlatno odličje odličnim borbama osvojio je Vid Kralj Radulović u kategoriji mlađih kadeta +57 kilograma.

Dva brončana odličja osvojila je sve bolja Ana Terihaj u kategoriji učenica +44 kilograma i mlađih kadetkinja -55 kilograma.

Medaljom istoga sjaja okitio se i Roko Cirnski u kategoriji mlađih kadeta -41 kilogram i Mia Fauković u kategoriji mlađih kadetkinja -40 kilograma.

Vid Kralj Radulović Ana Terihaj

Šunjić, Đukić

CRO CUP 2019.

Šunjić, Đukić

29.03.2019., Mala Subotica

U subotu je u organizaciji Karate kluba Čakovec održan Cro Cup 2019. Natjecanje je okupilo 742 natjecatelja iz 56klubova i 7 zemalja. Karate klub Samobor osvojio je 8 medalja – 2 zlata, 2 srebra i 4 bronce.

Zlatnu medalju osvojila je naša talentirana katašica Nina Šunjić u kategoriji mlađih učenica. Superiorno je pobijedila u četiri meča čime je najavila svoje sjajne nastupe na nadolazećim natjecanjima.

Fresl Emma

Medaljom istog sjaja okitio se i Ivan Terihaj u kategoriji kadeta -70 kilograma pobjedivši u finalu svog klupskog kolegu Daria Szela.

Srebrno odličje osvojila je sve bolja Emma Fresl u kategoriji cicibanki B dok je u neslužbenoj kategoriji mlađih učenica osvojila brončano odličje.

Brončana odličja osvojili su još Melani Đukić (ml. učenice), Magdalena Šuflaj (juniorke +59),  i Dario Szel (juniori -68).

 Šuflaj Magdalena